UV SYSTEM TEKNOLOJİSİ

Uv-System sifonik çatı drenajını 1968 yılında ilk tasarlayan, hesaplayıp geliştiren firmadır. Çatı suyunun drenajında konvansiyonel methotlarla drene edilmesindeki zorluklar üzerine geliştirilmiştir.

Konvansiyonel sistemde boruların havayla karışık, ve az hızla drene edilmesine karşın, sifonik sistemde borular dolu kesit suyu, yüksek hızda drene eder. Konvansiyonel sistemde, yerçekimine göre yönlenen su, eğimli borularla su akışı sağlarken, sifonik sistemde su, sifon prenisplerine uygun, dolu kesit akış sağlar, üstelik eğim gerektirmeyen yatay borular kullanılır.

Sifonik süzgeçler, yoğun yağışta içine hava girmeyecek eşkilde dizayn edilmiştir. Yağış şiddeti meteolojiden alınan "standart zamanlarda gözlenen en büyük yağış şiddeti değerleri" datalarına göre alınır.

Çatı drenaj sistem tasarımında mimar ve mühendisler için esnek ve özgür çözümler sunar. "Çatı drenajı tasarımı" kavramını basit bir problem çözümü değil, toplam drenaj yönetimi olarak algılar. Hidrolik, yapısal ve mimarı estetik gereksinimleri tek bir tasarım çözümünde birleştirir. Yapının ve çatı drenajının inşaatını kolaylaştırır.

© Tüm hakları saklıdır 2016 Sifonik